budynek szkoły 1

Budynek Zespołu Szkół Nr 16 położony jest w zaciszu małych uliczek śródmieścia Wrocławia co gwarantuje spokojne i ciche sąsiedztwo.  Przylegający, duży ogród w całości przeznaczony jest dla naszych uczniów. Znajdują się w nim siłownia dla starszych uczniów, plac zabaw dla młodszych dzieci, duża strefa zieleni umożliwiająca prowadzenie zajęć ruchowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu, szkolne klomby i trawniki przeznaczone do zajęć ogrodniczych.

Zapraszamy do środka naszej szkoły:

budynek zs16 (1)

Zespół Szkół mieści się na trzech kondygnacjach.

Najniższa kondygnacja nazywana jest przez naszą społeczność przyziemiem. Znajdują się w nim przestronne szatnie dla naszych uczniów – każdy posiada własną szafkę, w której zostawia swoje osobiste rzeczy po przyjściu do szkoły.

kuchnia szkolna przyziemie

Kuchnie dla uczniów– dwie sale  zaopatrzone w przybory kuchenne, sprzęt kuchenny niezbędny do zajęć kulinarnych i zajęć rozwijających samoobsługę w zakresie prostych, codziennych czynności.

sala gimnastyczne (1)

W przyziemiu znajdują się trzy sale przeznaczone do zajęć ruchowych: duża, w pełni wyposażona w sprzęt sportowy sala gimnastyczna umożliwiająca prowadzenie zajęć ruchowych ogólnorozwojowych, zespołowych gier sportowych, zawodów sportowych.

Sala Integracji Sensorycznej- przestronne, wspaniale doświetlone, przygotowane do terapii metodą SI pomieszczenie. Wyposażone w sprzęt specjalistyczny oraz ściankę wspinaczkową dla uczniów.

Mała sala do gimnastyki korekcyjnej pozwalająca na prowadzenie zindywidualizowanych ćwiczeń korekcyjnych.

Nasza szkoła przynależy do sieci Wrocławskich Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie oraz  posiada certyfikat  Promowania Aktywności Fizycznej.

sala muzyczna duża 1

Duża sala muzyczna – nasza największa sala, wyposażona w pianino, zestaw instrumentów muzycznych Orffa, misy tybetańskie. Odbywają się w niej zajęcia muzyczne, przedstawienia teatralne, apele i uroczystości szkolne. Sala ta jest również miejscem spędzania czasu po zajęciach szkolnych dla uczniów pozostających w świetlicy.

Zapraszamy na parter naszej placówki:

Tu zaraz po przekroczeniu drzwi wejściowych znajdują się sekretariat i gabinet dyrektora.

patio zs 1

W części środkowej kolejna duża sala – patio- przygotowana do zajęć grupowych muzycznych i ruchowych.

sale SPP (4)

Na tej kondygnacji dysponujemy trzema dużymi salami dla starszych uczniów. Wyposażonymi w tablice multimedialne. Sale połączone są ze sobą pięknym, wielkim tarasem, o którego wystrój i roślinność dbają uczniowie klas starszych.

Witamy na pierwszym piętrze:

sala klasowa 1

Pierwsze piętro wypełniają nasze sale klasowe, wielkością dostosowane do czteroosobowych zespołów. Tutaj znajdują się także gabinety specjalistyczne- logopedy, psychologa, terapii metodą Tomatisa i Biofedbeck, dwa gabinety plastyczne.

kuchnia szkolna

W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z bardzo zdrowych, wysokiej jakości obiadów. Dysponujemy własną kuchnią i personelem przeszkolonym dla potrzeb żywienia dzieci przestrzegających nawet bardzo wymagających diet. Szkoła posiada od wielu lat certyfikat zdrowego i racjonalnego żywienia.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe co umożliwia bezpieczną komunikację, rozdzielenie klas starszych i młodszych.

sala pielęgniarki

Nasz placówka posiada gabinet pielęgniarski- uczniowie objęci są stałą opieką pielęgniarki szkolnej, regularnymi badaniami wagi, wzrostu i ciśnienia.