dzień życzliwości w naszej szkole zdjęcie 1
dzień życzliwości w naszej szkole zdjęcie 2

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia – mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Idea bardzo słuszna i potrzebna w obecnych, trudnych czasach…

Z tej okazji w naszej  szkole przez cały tydzień powstawały piękne prace, kolorowe plakaty  z hasłami,  mnóstwem serc i uśmiechniętymi emotkami. Rozmawialiśmy o tym, co znaczy być dobrym, życzliwym. Przypomnieliśmy o zaczarowanych słowach: proszę, dziękuję, dzień dobry, przepraszam. W piątek wystąpiliśmy w żółtych kolorach – to symbol obchodzonego święta. Tego dnia…nawet słońce mocniej dla nas zaświeciło.

Pamiętajmy – bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.
Dobra energia wraca, dodaje siły i otuchy!!!