PLAKAT LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI logo zs 16

Opis Programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła  Podstawowa Nr 102 otrzymała wsparcie w wysokości  30.000zł na zakup wyposażenia podstawowego wymaganego w projekcie  oraz zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia.

W 2021 roku  Szkoła Podstawowa Nr 102 zakupiła obowiązkowe wyposażenie podstawowe:

drukarkę 3D z wyposażeniem,

sprzęt do realizacji nagrań (aparat cyfrowy, gimbal, statyw do aparatu, mikrofony, oświetlenie do realizacji nagrań),

Zakupiono również sprzęt techniczny , którym doposażono sale do zajęć  edukacji zawodowej:

maszyny do szycia, nożyce krawieckie,

dwa stoły warsztatowe do prac technicznych w drewnie,

wkrętarkę i wyrzynarki do drewna , zestaw dłut,

pistolety do kleju z wkładami,

fartuchy robocze, okulary ochronne, nauszniki ochronne,

ściski stolarskie, strugi do drewna, młotki ślusarskie,

Sprzęt zakupiony w ramach projektu, wybrany przez placówkę, będzie wykorzystywany do zajęć praktycznych, rozwijających samodzielność uczniów w zakresie prostych czynności dekoratorskich, stolarskich, krawieckich.

Czek - Laboratoria Przyszlosci - SP 102, RSPO - 92642 zs16

O autorze